Automatinės gaisro signalizavimo ir gesinimo dujomis sistemos

Pristis automatinės priešgaisrinės signalizacijos

Automatiniai gaisro pavojaus signalai yra suskirstyti į:

  • konvencinės sistemos
  • adresuojamos sistemos

Konvencinėje sistemoje suveikimas aptinkamas zonomis. Kadangi vienoje zonoje yra nuo 14 iki 20 jutiklių, dažniausiai neįmanoma nustatyti suveikimo vietos daviklio tikslumu. Dėl to šios sistemos daugiausia naudojamos mažuose pastatuose.

Adresuojamoje sistemoje pavojaus signalo vieta yra nustatoma daviklio tikslumu ir turi didesnes ventiliacijos, liftų, eskalatorių, purkštuvų, dūmų šalinimo įrenginių valdymo galimybes kritinėse situacijose. CPU praneša apie suveikimą su užlaikymu, suteikdamas personalui laiko nustatyti suveikimo priežastį ir atšaukti klaidingą. Adresuojamos sistemos tinka daugiaaukščiams pastatams, dideliems biurų pastatams, viešbučiams ir mokykloms.

Abi sistemos naudoja jutiklius, kurie veikia tais pačiais principais
Pagrindiniai jutiklių tipai:

  • optiniai dūmų detektoriai, reaguojantys į matomus dūmus.
  • fiksuotos temperatūros jutikliai, kurie reaguoja, kai temperatūra viršija 56 ° C arba 90 ° C.
  • diferenciniai temperatūros jutikliai, reaguojantys į temperatūros kilimo greitį. Jie naudojami patalpose, kur gali būti tiek dūmų, tiek nuolatinė aukšta temperatūra.

Temperatūros jutikliai naudojami patalpose, kur neįmanoma naudoti optinių dūmų detektorių.

Ypatingais atvejais taip pat naudojami sprogiosios atmosferos (EX) jutikliai, dujų jutikliai, liepsnos jutikliai, linijos jutikliai ir vadinamieji „oro pavyzdžių“ jutikliai.

Gesinimo dujomis sistemos

Serverių ir kitų aukštųjų technologijų prietaisų atveju negalima visiškai atmesti trumpojo jungimo. Tuomet gesinimui naudojamos gesinimo dujomis sistemos. Gesinimo dujomis sistemos pranašumas yra greitas gaisro pašalinimas be jokių gesinimo priemonių.
Gaisro gesinimo sistemas sudaro balionai, dujų vamzdžiai su antgaliais ir gaisro detektoriai su valdymo pultu.
Pagrindinės gesinamųjų dujų rūšys:

  •  inertinės dujos, kurių principas yra sumažinti deguonį erdvėje, kol užges gaisras. Inertinės dujos gerai tinka gesinti didesnes erdves, turint pranašumą mažomis sąnaudomis. Inertinių dujų trūkumas yra didelis skaičius balionų, kuriems kai kuriais atvejais reikia atskiros vietos. Taip pat reikia atsižvelgti į papildomas viršslėgio vožtuvų, skirtų apsaugoti pastato konstrukcijas nuo viršslėgio gesinimo metu, išlaidas, nes tarpai užpildomi iki 50% jų tūrio. Labiausiai žinomos inertinės dujos yra argonas ir argonitas, IG-55
  •  cheminės dujos, kurių gesinimo principas pagrįstas endotermine (šilumą sugeriančia) reakcija, kurios metu trys elementai (degalai, deguonis ir šiluma) pašalinami iš šilumos. Cheminės dujos daugiausia naudojamos kompiuterių ir elektros įrangos kambariuose, telekomunikacijų kambariuose, brangiuose įrenginiuose, meno vertybių ir archyvų kambariuose, aviacijoje, laivuose, degių medžiagų saugyklose ir kt. Cheminės dujos yra naudingos, ypač gesinant mažesnes erdves. Daugumai cheminių dujų nereikia viršslėgio vožtuvų, nes gesinimo procesui reikia tik 7–9% kambario tūrio. Labiausiai žinomos cheminės gesinimo dujos yra FM-200, FE-13 ir HFC-227

Jei jums reikalinga gaisro gesinimo dujomis sistema, rekomenduojame pasikonsultuoti tik su kvalifikuota įmone, nes projektuojant gaisro gesinimo dujomis sistemas ir parengiant kompetentingą pasiūlymą reikia išsamių projektavimo žinių, kurios garantuoja realų gaisro gesinimo sistemos veikimą ir ekonomiškiausią sprendimą.

Pateikdami užklausą, būtina pateikti:

tikslius patalpų matmenys (plotas ir aukštis), taip pat pakabinamų lubų ir (arba) grindų aukštį
ventiliacijos angų skaičių
oro kondicionieriaus buvimą

Kaip mes tai darome

Bendradarbiavimas su klientais

Bendradarbiaujant su klientu, rasti geriausi sprendimai žemos įtampos sprendimams sukurti, siekiant užtikrinti, kad reikalavimai būtų vykdomi už optimalią kainą.

Bendradarbiavimas su tiekėjais

bendradarbiaudami su tarptautiniais įrangos tiekėjais ir remdamiesi jų patirtimi galime pasiūlyti sprendimus net ir sudėtingiausiems pastatams bei įrenginiams

Bendradarbiavimas su projektuotojais

mūsų specialistų patarimai yra labai vertinami didžiausiose Lietuvos projektavimo įmonėse, o patyrusių specialistų bendradarbiavimas užtikrina geriausią rezultatą klientui

Bendradarbiavimas su generaliniais rangovais

„UAB Pristis“ yra pagrindinis rangovas tarp generalinių rangovų, kuriais visada galite pasitikėti

Procesas

1

Kliento poreikių nustatymas

2

Galimų alternatyvių sprendimų kūrimas, jų supažindinimas su klientu

3

Klientų patvirtinimas dėl siūlomų sprendimų

4

Kainos pasiūlymas

5

Pasirašoma sutartis

6

Darbo projekto rengimas

7

Darbų vykdymas

8

Darbų atlikimas ir klientų mokymai

9

Sistemų aptarnavimas

šia paslauga naudojasi

Jei jus domina silpnų srovių sistemos kūrimas, susisiekite su mūsų atstovu. Mūsų patyrę konsultantai gali patarti ir išsamiau pakalbėti apie sprendimus.

Gauti pasiūlymą